Witamy na blogu firmy Inoxa

Wysuwany kosz na śmieci. Zbędny gadżet czy praktyczna rzecz?


Nowoczesne kuchnie znacząco różnią się od swoich poprzedników. Są od nich bardziej funkcjonalne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. We współczesnych kuchniach stawia się na minimalizm i ogranicza ilość rzeczy, które mogłyby ją optycznie „dociążyć”. Dlatego też mimo dostępnych obecnie, ładnych koszy na śmieci, umieszcza się je w szafkach. Kosz stojący w szafce pod zlewem jest jednak trudno dostępny. Prawdziwym hitem w urządzaniu kuchni stały się kosze wysuwane, działające podobnie jak szuflada.

Tylko gadżet?

Wysuwany kosz na śmieci oczywiście wygląda bardzo efektownie. Gdy chcemy coś do niego wyrzucić, po prostu wyciągamy „szufladę” pod zlewem i jednym ruchem umieszczamy w nim odpadki. To rozwiązanie nie było dotąd spotykane w polskich kuchniach, dlatego przywodzi na myśl nowoczesność i praktyczne podejście do urządzania wnętrz. Do kosza nie musimy się schylać, po otworzeniu szafki nie widać też brudnego zazwyczaj kosza i stojących wokół niego detergentów. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy nowoczesny wygląd kosza na śmieci wart jest inwestowania dedykowane do jego wysuwania mechanizmy. Zdecydowanie jest. Wysuwany kosz na śmieci to nie tylko modny design, ale przede wszystkim… ogromna wygoda.

Praktyczny w użyciu

Wyrzucanie śmieci do wysuwanego kosza jest po prostu wygodniejsze. Zauważa się to zwłaszcza wtedy, gdy chcemy do niego wrzucić coś ze zlewu: torebkę po herbacie, starą gąbkę, czy resztki jedzenia, które zapychają odpływ. W przypadku zwykłego kosza, zanim otworzymy szafkę, zazwyczaj zachlapujemy podłogę, a do tego i szafkę, i kosz. Korzystanie z kosza wysuwanego eliminuje ten problem. Z wysuwanego kosza łatwiej jest także wyciągnąć worek na śmieci, wystarczy bowiem wyciągnąć go do góry. W koszu tego typu o wiele bardziej komfortowo można także docisnąć śmieci do dna. Chociaż wydaje się, że w korzystaniu z kosza na śmieci nie ma większej filozofii, kosze wysuwane dają zupełnie nowy wymiar wygody podczas codziennej krzątaniny w kuchni.


Wróć do bloga