Witamy na blogu firmy Inoxa

Wysokie cargo jako alternatywa dla spiżarki


 

Kosze cargo są koszami, wykonanymi z drutu o niewielkiej średnicy. Pokryte są chromem bądź specjalną farbą. Z łatwością można je chować i wysuwać z szafki, dzięki specjalnym prowadnicom.

Stanowią funkcjonalne zagospodarowanie wąskich i wysokich przestrzeni szafek, gdzie zastosowanie szuflad lub półek będzie mało wydajne.

Cargo poprawia komfort pracy w kuchni i ułatwia segregację zakupów. Sprawiają, że w małych kuchniach dostęp do różnego rodzaju produktów jest łatwiejszy.

Na szczególną uwagę zasługują wysokie cargo, będące doskonałą alternatywą dla spiżarek. W małych kuchniach nie ma możliwości stworzenia osobnego pomieszczenia do przechowywania produktów. Przyjrzyjmy się zatem cargo.

Wysokie szafki

Wysokie kosze cargo idealnie nadają się do wąskich i wysokich mebli kuchennych, dzięki czemu mebel spełnia funkcję spiżarki. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zmieszczenia w szafce większej ilości produktów oraz maksymalne zagospodarowanie małej powierzchni. To także miejsce na przechowywanie na rzadziej używanych produkty. Ponadto, dzięki zastosowaniu cargo w wysokiej szafce dostęp do jej zawartości będzie dużo łatwiejszy, a także szybszy i bardziej komfortowy, niż w przypadku wydzielania dodatkowego pomieszczenia.

Kłopotliwe narożniki

Innym doskonałym zastosowaniem koszy cargo będzie umieszczenie ich w szafkach narożnikowych, do których dostęp jest zazwyczaj utrudniony. Przestrzeń takiej szafki jest ponadto zazwyczaj niewystarczająco zagospodarowana, ze względu na trudność ułożenia w niej poszczególnych produktów.

Tymczasem okazuje się, że przy zastosowaniu koszy cargo ten rodzaj szafek jest najbardziej pojemny. Kosze te, wyposażone w system czterech półek na rolkach, które zintegrowane zostały ze sobą w odpowiedni sposób, umożliwiają łatwy i wygodny dostęp do całej zawartości szafki kuchennej.

Wszystkie opisywane kosze cargo zostały dodatkowo wyposażone w specjalne prowadnice, dzięki czemu możliwe staje się ich płynne i ciche wysunięcie.  


Wróć do bloga