Witamy na blogu firmy Inoxa

Wygodna kuchnia w biurze


Kuchnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Pełni nie tylko funkcję typowo użytkową, ale sprzyja również integracji i wspólnemu spędzaniu czasu. Czy jednak pomieszczenie kuchenne zlokalizowane w biurze ma inne zastosowania. Okazuje się, że nie, a jego wyposażenie i funkcjonalność są nie mniej istotne, niż w przypadku naszych domowych kuchni.

Miejsce wytchnienia

Badanie przeprowadzane wśród pracowników firm z wielu branż wykazują, że kuchnia to dla nich często coś więcej niż miejsce, gdzie przygotowują posiłek. Zwłaszcza w biurach jest ona często miejscem spotkań, wytchnienia i dającym możliwość porozmawiania z kolegami z pracy. Często podkreślają oni również, że kuchnia pracownicza powinna być funkcjonalna i przestronna, bowiem często przebywa w niej wiele osób naraz.

Kuchnia przyjazna pracownikowi

Co zatem powinno znaleźć się w pomieszczeniu kuchennym, aby połączyć wygodę z estetyką. Doświadczenia pokazują, że zbędne są kuchenki i piekarniki, które powinny być zastąpione kilkoma kuchenkami mikrofalowymi. Przerwy obiadowe są z reguły krótkie i nikt nie będzie gotował pełnowymiarowego obiadu. Również czajniki powinny być elektryczne, aby zwiększyć szybkość przepływu pracowników. Nie bez znaczenia jest oszczędność miejsca. Duża ilość mniejszych stołów pozwoli pomieścić wszystkich chętnych do przebywania w kuchni, a duże, pojemne szafki i lodówki zmieszczą wszystkie produkty żywnościowe i akcesoria kuchenne, które często pracownicy przynoszą ze sobą. Weźmy również pod uwagę kwestię gospodarowania odpadami, których pojawi się dużo. Najlepszym rozwiązaniem są w takim wypadku wysuwane kosze na śmieci z funkcją segregowania odpadów. Można je z łatwością zamontować w szafce, nie szpecą więc pomieszczenia, a są funkcjonalne i pozwalają na łatwą segregację. Ich dodatkową zaletą jest duża pojemność oraz łatwość opróżniania. Zabudowę powinniśmy uzupełnić szerokimi blatami, najlepiej jednym umieszczonym przy ścianie, aby zapewnić w pomieszczeniu jak największą przestrzeń.


Wróć do bloga