Witamy na blogu firmy Inoxa

Szafki typu cargo jako elementy wystroju wnętrz


Chyba już nikt nie wyobraża sobie nowoczesnej aranżacji kuchni bez praktycznych szafek cargo. Szafki te sprawiają, że nawet z najmniejszej kuchni udaje się wycisnąć maksimum jej możliwości magazynowych, a korzystanie z pomieszczenia jest po prostu komfortowe. Dzięki rozwiązaniom cargo kuchnie zyskują też na atrakcyjności wizualnej.

Wygodne magazynowanie

Rozwiązanie typu cargo można zamontować w każdej, nawet stosunkowo wąskiej szafce. Wyjeżdżające z niej metalowe kosze dają wygodny dostęp do produktów praktycznie z każdej strony. Gdy magazynujemy rzeczy w zwykłej szafce, nigdy nie możemy dotrzeć puszek czy pudełek umieszczonych na jej końcu. Często dopiero podczas większych porządków okazuje się, że połowę szafki zajmują przeterminowane produkty spożywcze, które finalnie musimy wyrzucić. Szafki cargo sprawiają, że szukany produkt naprawdę trudno przegapić i zawsze wiemy, co tak naprawdę mamy w swojej kuchni. Ułatwiają utrzymanie w niej porządku, a na blatach dzięki nim nie piętrzą się stosy akcesoriów kuchennych czy produktów spożywczych.

Wystrój wnętrz

Szafki cargo wyglądają bardzo nowocześnie. Jeśli odpowiednio je zaaranżujemy, po otwarciu mogą po prostu wyglądać ładnie, w przeciwieństwie do wypchanych po brzegi zwykłych szafek. W koszach cargo warto przechowywać produkty w ozdobnych pojemnikach czy słojach, by prezentowały się one schludnie i elegancko. Podczas gotowania przy gościach, otwarta szafka, w której utrzymany jest porządek, będzie kojarzyła im się z przytulną spiżarnią, o których wystrój tak bardzo dbały nasze babcie. Magazynowanie produktów spożywczych w ładnych, szklanych lub plastikowych pojemnikach ma jeszcze jedną zaletę: w  przeciwieństwie do opakować seryjnych nie dziurawią się one. Podczas otwierania szafki nie zaskoczy wiec nas rozsypana mąka, makaron, który wypadł z wcześniej otwartego opakowania, czy… mole spożywcze, dla których papierowe opakowania nie stanowią żadnej przeszkody. Schludne pojemniki, równo poustawiane w używanej przez nas szafie cargo po prostu cieszą oczy i nie zaburzają porządku, jaki powinien panować w nowoczesnej kuchni.


Wróć do bloga