Witamy na blogu firmy Inoxa

Szafka narożna. Jak ją zagospodarować?


Wydawać by się mogło, że z aranżacją kuchni mają problemy właściciele kuchni małych, w których brak miejsca zmusza ich do stosowania nietypowych rozwiązań. Czasami jednak okazuje się, że problemy sprawiają też kuchnie duże, np. takie, w których znajdują się szafki narożne. Z jednej strony szafka narożna oferuje naprawdę sporo miejsca do przechowywania garnków czy akcesoriów kuchennych. Z drugiej jednak dostęp do nich jest znacznie utrudniony, gdyż szafka jest stosunkowo głęboka. Jak poradzić sobie z jej funkcjonalnym zagospodarowaniem?

Kosze do szafek

Chyba większość z nas kojarzy szafki typu cargo, które znajdują się wielu nowoczesnych kuchniach. Wysuwana szafka ma w sobie kosze, w których wygodnie można przechowywać akcesoria kuchenne i produkty spożywcze. Podobnie można zagospodarować szafkę narożną. Mechanizm do szafki narożnej zbudowany jest tak, aby w całości się do niej mieścił, jednak po wysunięciu – wygodnie prezentował wszystkie produkty. Zastosowanie go w szafce pozwala na utrzymanie w niej porządku. Aby wyjąć jakąś rzecz z szafki nie trzeba kucać, ani uprawiać wymyślnej gimnastyki. Wszystko widać na pierwszy rzut oka.

Jaki kosz wybrać?

Kosze do szafek narożnych mogą przybierać różne formy i rozkładać się na różne sposoby. Trudno jest jednoznacznie określić, który z nich jest najwygodniejszy lub najbardziej funkcjonalny. Gospodynie domowe, które korzystały już z koszy do szafek narożnych mogą mieć swoje nawyki, a w związku z tym również i preferencje, jednak dla osoby, która będzie korzystała z kosza po raz pierwszy, każdy wyda się tak samo dobry. Zamawiając mechanizm warto skonsultować się z przedstawicielem firmy, który dostarcza kosze. Dzięki temu unikniemy niedopasowania mechanizmu do rozmiarów szafki, lub też nie zamówimy mechanizmu, który będzie rozkładał się nie w tę stronę. Pracownik firmy odpowie również na wszystkie nasze pytania i rozwieje wątpliwości. Kosze w szafce narożnej to zdecydowanie dobry pomysł na wykorzystanie dostępnej w kuchni przestrzeni.


Wróć do bloga