Witamy na blogu firmy Inoxa

Szafka cargo od środka. Jak właściwie rozkładać naczynia i zapasy?


Właściwa organizacja kuchni to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniej ilości szafek oraz ich umiejscowienia. Konieczne będzie również zadbanie o to, by ich wnętrze odpowiadało potrzebom użytkownika i pozwalało na wygodne rozmieszczenie wszystkich potrzebnych przedmiotów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie praktycznych i trwałych szafek cargo dostępnych w różnych wariantach i rozmiarach. Przekonajmy się, na jakiej zasadzie działają i sprawdźmy, jak najwygodniej je zagospodarować.

Czym są szafki cargo?

Szafki typu cargo zamiast tradycyjnych półek mają zamontowane specjalne metalowe konstrukcje, które spełniają ich funkcję, a dodatkowo pozwalają na wysunięcie zawartości na zewnątrz. Takie „wyjeżdżające” z szafki półki gwarantują wygodny dostęp do wszystkich znajdujących się we wnętrzu przedmiotów. Dzięki nim nie trzeba „nurkować” w szafce, żeby dosięgnąć rzeczy stojących głębiej, ani wyciągać wszystkiego, co jest umieszczone z brzegu, żeby wydobyć ukryte z tyłu rzadziej używane akcesoria czy produkty. Kosze cargo nadają się zarówno do przechowywania garnków, jak i naczyń czy artykułów spożywczych. Są dostępne w wersjach przeznaczonych do szafek o różnych rozmiarach nie tylko, jeśli chodzi o wysokość, ale także szerokość. Oferowane są także specjalne „karuzele” do użytku w szafkach narożnych.

Jak zagospodarować szafki cargo?

W szafkach typu cargo przedmioty można układać niemal dowolnie, ponieważ wysunięcie całego mechanizmu na zewnątrz gwarantuje dobry dostęp do zawartości z obu stron kosza. Warto jednak pamiętać, że najwygodniej będzie umieszczać najczęściej używane rzeczy na najwyższych półkach, do których można sięgać także od góry. Jeżeli chodzi o ciężar ustawianych produktów żywnościowych i akcesoriów, to nie wolno zapominać o dopuszczalnym obciążeniu kosza – gdy zostanie ono znacznie przekroczone, mechanizm może nie działać prawidłowo, a nawet ulec uszkodzeniu. Dobrym pomysłem będzie też lokowanie cięższych przedmiotów niżej, a lżejszych wyżej – dzięki takiemu zabiegowi mechanizm będzie lepiej funkcjonował.


Wróć do bloga