Witamy na blogu firmy Inoxa

Sposoby otwierania koszy na odpadki. Wybierz rozwiązanie wygodne dla siebie


Od niedawna każdy z nas powinien segregować odpady. Tyczy się to zarówno prywatnych gospodarstw domowych, jak i obiektów użyteczności publicznej np. szkół i przedszkoli, firm i instytucji. Wybór kosza na śmieci nie ogranicza się jedynie do jego pojemności. Równie ważny jest sposób otwierania pojemnika na odpadki. Dowiedz się więcej na temat dostępnych rozwiązań.

Jak sposób otwierania kosza na śmieci wpływa na jego funkcjonalność?

Przez lata kosze na śmieci przeszły wiele metamorfoz, które zwiększyły ich funkcjonalność. Dzięki temu możemy wybierać spośród tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań, które bez większych problemów dopasujemy do indywidualnych potrzeb. W ostatnich latach priorytetem stało się rozwiązanie problemów związanych z koniecznością segregacji odpadów. Kilka pojemników na śmieci w każdej kuchni to spory problem, dlatego warto wybrać rozwiązanie, które będzie optymalnie dostosowane do przestrzeni przeznaczonej do ich przechowywania oraz zapewni bezpieczeństwo i higienę, zwłaszcza w przypadku odpadków niesegregowanych oraz przeznaczonych do kompostowania. Na funkcjonalność kosza na śmieci ma wpływ sposób jego otwierania. To on decyduje o tym, czy będziemy mogli utrzymać kosze na śmieci w nienagannej czystości oraz ma wpływ na wygodę korzystania z pojemników na odpadki.

Jaki sposób otwierania kosza na śmieci wybrać?

Jednym z chętniej stosowanych rozwiązań w przypadku koszy na śmieci, które ukryte są w szafce lub szufladzie, jest niska pokrywa z poręcznym uchwytem. Pozwala ona na maksymalne wykorzystanie powierzchni szafki lub szuflady, bo nie zajmuje dodatkowego miejsca. W tym przypadku możemy także zadbać o to, aby z koszy na śmieci nie wydobywały się nieprzyjemne zapachy. Równie popularnym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest kosz na odpadki, którego klapa otwiera się w sposób automatyczny, gdy otworzymy drzwiczki szafki, w której się on znajduje. Dzięki temu możemy uniknąć zabrudzenia kosza, gdy np. wyrzucamy do niego odpadki przeznaczone do kompostowania lub odpadki niesegregowane. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w biurze i może być zastosowane w różnych pomieszczeniach. Mniej funkcjonalnym rozwiązaniem są kosze na odpadki, których klapa zapada się pod naporem - w tym przypadku często dochodzi do jej zabrudzenia oraz pojawiają się problemy z korzystaniem z kosza, gdy jest on już niemal całkowicie wypełniony odpadkami.


Wróć do bloga