Witamy na blogu firmy Inoxa

Skąd wzięła się moda na szafki cargo?


Szafki cargo to wysuwany system z półkami i koszami, który zapewnia bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów. Coraz częściej stanowią istotny element wyposażenia nowoczesnych mebli kuchennych. Skąd się wzięła moda na szafki cargo? Dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?

Szafki cargo — nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne

Moda na szafki cargo wynika przede wszystkim z potrzeby funkcjonalnego i uporządkowanego zagospodarowania dostępnej przestrzeni w kuchni. To dzięki nim można wykorzystać każdą wnękę w kuchni, znaleźć odpowiednie miejsce dla wszystkich przedmiotów i zapewnić sobie porządek.

Meble kuchenne muszą być przede wszystkim praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Głębokie szafki nie zawsze się sprawdzają. Często wkłada się do nich możliwie jak najwięcej przedmiotów, gdyż są bardzo pojemne, a po pewnym czasie robi się w nich bałagan i trudno jest cokolwiek znaleźć. Tego typu problemów nie mają posiadacze szafek cargo. To właśnie dzięki nim można pomieścić duże ilości zapasów, odpowiednio je poukładać i mieć do nich swobodny dostęp. Cała zawartość szafki „zbliża” się do ciebie dzięki prowadnicom pełnego wysuwu, a następnie — po lekkim popchnięciu — chowa się w szafce. Nie musisz pochylać się, zaglądać w głąb szafki czy przestawiać wielu produktów w poszukiwaniu potrzebnego — wszystko jest w zasięgu ręki i wzroku.

Szafki cargo ułatwiają też aranżację kuchni. Dzięki nim można wykorzystać wszelkiego rodzaju wnęki czy wąskie szczeliny. Łatwiej jest także utrzymać porządek. Poprawia się też ergonomia w kuchni.

Szafki cargo to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim do kuchni o niewielkim metrażu, pomieszczeń nieustawnych, w których znajdują się wnęki, a także domowej spiżarni. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów szafek cargo, w tym zarówno tzw. niskie — do szafek podblatowych, jak i wysokie. Jest to praktyczny system, który może być idealnie dopasowany do potrzeb domowników. Nie bez znaczenia jest też design i estetyka przechowywania wszystkich przedmiotów kuchennych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szafek cargo.


Wróć do bloga