Witamy na blogu firmy Inoxa

Rozmieszczenie koszy podblatowych. Propozycje i sugestie.


Kosze podblatowe w systemie CARGO to rozwiązanie idealne do małych kuchni, gdzie liczy się oszczędne gospodarowanie przestrzenią W nowocześnie zaprojektowanych pomieszczeniach kosze podblatowe zastąpiły tradycyjnie otwierane szafki, ze względu na łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów.

Kosz podblatowy to nic innego jak metalowy pojemnik na stalowych prowadnicach. Dzięki mechanizmowi wysuwającemu kosza możliwe jest wyciąganie produktów układanych nawet z tyłu szafki, co w starszych modelach mebli wiązało się z koniecznością mozolnego przekładania produktów. Kosze podblatowe to komfortowe rozwiązanie dla osób lubiących porządek z lekką nutą pedantyzmu. Dodatkowo szafki typu CARGO wytłumiające wyposażone są w system cichego domykania i chronią produkty umieszone w koszach.

Rodzaje koszy podblatowych

Kosze podblatowe powszechnie stosuje się pod blatami kuchni w miejscu szafek tradycyjnych. Szafki z koszami niskimi i średnimi lepiej sprawdzają się w bliżej ziemi. Kosze średnie można z powodzeniem wykorzystywać do przechowywania zastawy stołowej i delikatnych rzeczy. Dostępny jest również system wysokiego cargo, w którym kosze umieszcza się w  szafkach kuchennych powyżej 180cm wysokości.

Kosze podblatowe można organizować, dodając do nich specjalnie dostosowane organizery, dzięki czemu produkty małe, bądź sypkie nie wysuną się przez szersze otwory kosza. Jednocześnie elementy takich organizerów są łatwo dostępne i można je wyjmować do szybkiego mycia, osuszenia i ponownego umieszczenia w pożądanym miejscu.

Kosze podblatowe obecnie są wykorzystywane powszechnie w kuchniach ze względu na ich kompaktowość i to, że powalają utrzymać w kuchni porządek do tej pory nieosiągalny. To system wytrzymały, często objęty wieloletnią gwarancją, więc komfort i radość z jego użytkowania będzie towarzyszyć nam przez długi czas. Szafki z koszami podblatowymi są stabilne i odporne na obciążenia. Dostępne w różnych szerokościach można dowolnie wpasowywać w otaczającą je przestrzeń.


Wróć do bloga