Witamy na blogu firmy Inoxa

Prowadnice do szuflad. Kryteria wyboru


Aby utrzymać porządek w naszej kuchni, dobrze jest wyposażyć ją w meble, posiadające dużą ilość szuflad i szufladek. One właśnie pomogą nam zaprowadzić ład wśród kuchennych akcesoriów i odpowiednio je posegregować.

Obsługę szuflad ułatwią nam odpowiednio dobrane prowadnice, dzięki którym będą się one łatwo i szybko wysuwały. Innym sposobem zaprowadzenia porządku w tego typu pomieszczeniu jest wyposażenie szafek w kosze cargo. Decyzja należy do ciebie: my podpowiadamy, jak wybrać prowadnice i czym charakteryzują się kosze cargo.

Jak dobrać prowadnice?

Szukając prowadnicy do szuflady, zwróćmy uwagę przede wszystkim na:

  • maksymalne obciążenie
  • wysuw szuflady
  • dodatkowe funkcje.

Maksymalne obciążenie powinniśmy dostosować do tego, co będziemy trzymać w szufladach. Przetwory czy produkty kuchenne ważą sporo i zajmują dużo miejsca, dlatego wybierajmy do kuchni szuflady szerokie oraz głębokie, wyposażone w prowadnice z odpowiednim udźwigiem. Największe obciążenie, nawet do 35kg, zapewnią prowadnice kulkowe, które zbudowane są z kilku stalowych profili.

Wysuw z kolei określa, jak daleko można wysunąć szufladę. Pamiętajmy, że wysuw na około 3/4 długości szuflady ogranicza dostęp do wnętrza, jednak jest wskazane w wolnostojących meblach. Pełen wysuw natomiast pozwoli na całkowite wysunięcie szuflady i umożliwi łatwy i wygodny dostęp do jej zawartości.

Przy wyborze prowadnic warto także zwrócić uwagę na ich dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowany mechanizm cichego domyku, czy funkcja push to open szczególnie przydatna w meblach z frontami bez uchwytów.

Kosze cargo

Rozwiązaniem łączącym komfort użytkowania, płynność wysuwu, a także zapewniającym zachowanie w kuchni należytego porządku są kosze cargo. Wykonane są z drutu o niewielkiej średnicy, pokrytego chromem lub specjalną farbą, poruszają się na specjalnych prowadnicach. Dzięki nim możliwe jest chowanie i wysuwanie ich z szafki, w której zostały zainstalowane. Poprawiają komfort pracy w kuchni i ułatwiają segregację produktów. Polecane są zwłaszcza w przypadku kuchennych szafek, zarówno wąskich, jak i wysokich lub narożnikowych.


Wróć do bloga