Witamy na blogu firmy Inoxa

Nowoczesne rozwiązania kuchenne


Współczesny rynek mebli oraz akcesoriów kuchennych pozwala nam na o wiele więcej niż kiedyś, jeśli chodzi o aranżację miejsca oraz ułatwienie prac kuchennych. Co więcej, dzięki rozwiązaniom takim jak kosze do szafek narożnych czy kosze cargo możemy zagospodarować przestrzeń, która kiedyś nie pozwoliłaby nam na to. Warto przyjrzeć się kilku ciekawym rozwiązaniom, które uczynią kuchnię miejscem nie tylko estetycznym, ale także bardzo komfortowym, a codziennie prace kuchenne przyjemnością.

 

Porządek w szafkach i szufladach

 

O wygodnej pracy w kuchni w największej mierze decyduje łatwość przechowywania i dostępu zarówno do artykułów spożywczych, jak i zastawy czy sztućców. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań są szuflady i szafki cargo, czyli wysuane na prowadnicach, bez konieczności stosowania otwieranych drzwiczek. Są ciche, pojemne, a dostęp do zawartości ułatwiony w stosunku do klasycznych szafek.

 

W wypadku drobnych elementów takich jak sztućce czy niewielkie garnki, doskonale sprawdzają się organizery do szuflad oraz szafek. Mnogość dostępnych systemów organizacji pozwoli nam z łatwością dostać się do poszukiwanego przedmiotu i zachować nienaganny porządek. Koniec ze żmudnym przebieraniem wśród składowanych w szufladzie rzeczy.

 

Środki czystości i odpady

 

Kuchnia to nie tylko żywność, przyprawy i zastawa. Aby zachować czystość, niezbędne jest miejsce do składowania odpadków oraz rzecz jasna środki czystości. Powinny one jednak być oddzielone od produktów spożywczych. Doskonale radzą sobie z tym kosze na odpadki umieszczane w szufladzie. Są estetyczne i funkcjonalne, pozwalają także na segregację odpadów. Z kolei do przechowywania środków czystości czy na przykład słoików czy pojemników, często wybierane są wysokie szafki cargo. Duża ilość półek i udźwig sprawiają, że tego typu rozwiązanie w wielu domach stosowane jest jako alternatywa dla domowych spiżarni czy piwniczek. Zapewniają dużą przestrzeń idealnie komponując się z pozostałymi elementami kuchni.


Wróć do bloga