Mała kuchnia. Sprytne sposoby na zyskanie miejsca

Podstawowym problemem w mieszkaniach w bloku, zwłaszcza tych budowanych z tak zwanej wielkiej płyty, są małe i nieustawne pomieszczenia. Bardzo często trzypokojowe mieszkanie to tak naprawdę salon i kilka małych pomieszczeń. I o ile małe sypialnie nie stanowią problemu nie do przeskoczenia, to mała kuchnia potrafi sparaliżować funkcjonowanie domu. Mimo szczerych chęci powstaje w niej bałagan, a gotowanie jest niewygodne. Na szczęście istnieje kilka trików, które pozwalają na zyskanie miejsca i większej wygody nawet w bardzo małej kuchni.

Maksymalna powierzchnia magazynowa

Przede wszystkim aby mieć więcej miejsca należy schować wszelkie zbędne elementy znajdujące się na blacie czy stole. Jednak dużym problemem małych kuchni jest mało wygodne otwieranie szafek. Warto zatem zdecydować się na szafki w wysuwanymi półkami i kosze podblatowe. Nie dość, że pozwalają na wygodniejsze ułożenie przedmiotów i zwiększają powierzchnię magazynową, to ich otwieranie jest o wiele wygodniejsze. Dodatkowo w całości pokrywają powierzchnię, nie zostawiając przerw. W formie wysuwanej dostępne są również kosze na śmieci.

Stół którego nie ma

Kolejnym elementem zmniejszającym powierzchnię kuchni jest stolik. Oczywiście można się go pozbyć, ale wszyscy wiemy, jak bywa on przydatny. Warto zastąpić go blatem wysuwanym bądź rozkładanym, który będzie służył nam wyłącznie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Innym sposobem jest zamiana w wygodny barek parapety pod oknem, o ile takim dysponujemy. Poszerzenie go nie zmniejszy powierzchni roboczej, a pozwoli na spożywanie posiłków czy przyjęcie niespodziewanych gości.

Szafa w kuchni

Wspominaliśmy już o wysuwanych szafkach kuchennych, warto więc posunąć się krok dalej. Pamiętajmy, że chodzi nam również o optyczne powiększenie pomieszczenia, zawieszanie więc dużej ilości półek jest kiepskim rozwiązaniem. Aby schować przyprawy, pojemniki z herbatą i tym podobne warto wykorzystać wnękę między szafkami a ścianą. Dostępne obecnie szafy cargo zamienią ją w spiżarnię, która może sięgać nawet do sufitu. Zyskamy swobodny dostęp do potrzebnych nam rzeczy i nie będziemy ryzykowali obijania się o półki.

Napisane przez

Brak komentarzy Yet.

Zostaw komentarz

Komentarz