Witamy na blogu firmy Inoxa

Kosze cargo-nowoczesne rozwiązanie kuchenne


Kuchnia to specyficzne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu, które łączy w sobie funckję roboczą, magazynową, a często również połączone jest z jadalnią. Wyzwaniem w trakcie aranżacji tego typu pomieszczenia jest połączenie estetycznego wyglądu z dużą ilością miejsca i ergonomią. Na szczęście producenci akcesoriów kuchennych dostarczają wiele nowatorskich rozwiązań. Jednym z nich są, cieszące się dużą popularnością, kosze cargo.

 

Wysuwana przestrzeń

 

Czym dokładnie są kosze typu cargo? To system koszy montowanych w szafkach kuchennych, możliwych do wysunięcia na specjalnych prowadnicach. Pozwalają na uzyskanie dużej, łatwo dostępnej powierzchni magazynowej nawet, gdy posiadamy mało wolnej przestrzeni. Są doskonałym rozwiązaniem zarówno w niewielkich kuchniach, jak i pomieszczeniach z dużą ilością szafek. Dzięki ich zastosowaniu z powodzeniem można wypełnić nawet wąskie przestrzenie, w prosty sposób czyniąc z nich miejsce do przechowywania artykułów spożyczwczych czy zastawy, a nawet części nie potrzebnego na codzień sprzętu kuchennego.

 

Rozmiar do wyboru

 

Kosze cargo występują w kilku wariantach, które pozwalają na ich swobodne zastosowanie w wielu miejscach w kuchni. Niskie elementy są doskonałe do wypełnienia szafek pod blatem kuchennym, dając nam łatwiejszy dostęp do ich zawartości. To idealne rozwiązanie dla wąskich przestrzeni. Producenci oferują również kosze przystosowane do szafek narożnych. Z kolei do szerszych świetnie nadadzą się modele średnie, rekomendowane do przechowywania zastawy oraz garnków. Tak zwane wysokie cargo natomiast doskonale sprawdzą się w wypadku wysokich szafek takich jak modele stojące.

 

Ogromną zaletą koszy cargo jest ich ergonomia. Decydując się na ich montaż zyskamy miejsce magazynowe nawet w wypadku przestrzeni, które na to nie pozwalały. Dodatkwo prowadnice pozwalają na proste dostanie się do wnętrza szafki bez otwierania drzwiczek na boki i żmudnego schylania się aby dostać do najgłębiej położonych przedmiotów. W wypadku cargo możemy po prostu wygodnie wysunąć całą zawartość.


Wróć do bloga