Witamy na blogu firmy Inoxa

Kosz kuchenny w szafce-wygoda i estetyka


Codzienne przebywanie w kuchni, gotowanie czy choćby rozpakowywanie zakupów generuje dużą ilość różnego rodzaju odpadków. W związku z tym jest to pomieszczenie w którym w naturalny sposób musi znaleźć się kosz na śmieci. Klasyką już jest umieszczanie go pod zlewem, jednak nie jest to ani do końca wygodne ani estetyczne, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność segregacji odpadów. Istnieje jednak prosta metoda na zapewnienie sobie wygody w tej kwestii. To pojemniki na odpadki do szuflad.

 

Pojemnik w szufladzie

 

Jak dokładnie działają kosze do szuflad kuchennych? Jest to ściśle związane z innym popularnym rozwiązaniem kuchennym, jakim są kosze cargo. Wykonane z najwyższej jakości materiałów pojemniki umieszczane są na wysuwanych prowadnicach tak, że w całości stają się elementem zabudowy szafki kuchennej. Duża ilość dostępnych wymiarów pozwala z łatwością dobrać model najbardziej odpowiedni do indywidualnych preferencji oraz posiadanej zabudowy kuchennej. Również pojemność wiader i możliwych do wykorzystania worków jest zmienna. Przed wydostawaniem się przykrych zapachów chronią szczelne pokrywy. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są modele przeznaczone do sortowania odpadów oznaczone kolorami. Dzięki nim możemy w łatwy sposób oddzielić plastik czy papier od innych odpadów (na przykład organicznych).

 

Zalety koszy do szuflad

 

Kosze na odpadki do szuflad to rozwiązanie niezwykle ergonomiczne, dzięki czemu wciąż zyskujące na popularności. Przede wszystkim tak umieszczony pojemnik nie szpeci miejsca pod zlewem, a staje się integralną częścią szafki. Kosze zostały także wykonane estetycznie, dzięki czemu nie zdradzają swojego zastosowania. Z kolei możliwość całkowitego wysunięcia szuflady sprawia, że z łatwością mamy do nich dostęp, zarówno przy wyrzucaniu odpadków, jak i opróżnianiu samego kosza. Dzięki wielu modelom o różnych wymiarach i pojemnościach możemy dopasować rozwiązanie dokładnie według naszych potrzeb oraz zaplanować rozkład każdego elementu wyposażenia kuchni.


Wróć do bloga