Witamy na blogu firmy Inoxa

Kompleksowe wyposażenie szafek kuchennych. Co się na nie składa?


Kupiliśmy wymarzony zestaw szafek kuchennych, teraz nadszedł czas na ich wyposażenie. Na rynku mamy dostępny szereg gotowych rozwiązań, pozwalających utrzymać ład i porządek w ich wnętrzu.

Koszyki, plastikowe pudełka, słoiki, szklane pojemniki na cukier lub inne artykuły spożywcze… W praktyce jednak okazuje się, że ciężko dobrać tego akcesoria do wielkości naszych szafek, ich rodzaju czy koloru. Z pomocą przychodzą kosze cargo, dzięki którym już na zawsze w naszych szafkach zapanuje ład oraz porządek. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Kosze cargo czyli co?

Kosze cargo wykonane są z drutu o niewielkiej średnicy, pokrytego chromem lub specjalną farbą. Poruszają się na specjalnych prowadnicach, dzięki czemu możliwe jest chowanie i wysuwanie ich z szafki, w której zostały zainstalowane.

Pomagają nie tylko utrzymać ład w kuchni, lecz także wpływają na funkcjonalność mebli, poprawiają komfort pracy w kuchni i ułatwiają segregację produktów. Polecane są zwłaszcza w małych kuchniach, gdzie na szafki wykorzystuje się nawet wąskie przestrzenie.

Do jakich szafek?

Kosze cargo stanowią kompleksowe wyposażenie szafek kuchennych, zwłaszcza w przypadku szafek:

  • wąskich
  • wysokich
  • narożnikowych

W wąskich szafkach, w których nie zmieściłby się żaden inny system porządkowania, kosze cargo są doskonałym rozwiązaniem. Możemy w nich trzymać blisko zlewozmywaka butelki ze środkami czystości. W pobliżu kuchenki z kolei sprawdzą się jako miejsce przechowywania oleju, butelek z sosami, cukru lub mąki.

W wysokich szafkach pozwolą zmieścić większą liczbę produktów, ukrywając przed wzrokiem gości te rzadziej używane. W ten sposób szafka może pełnić rolę domowej spiżarni, do której dostęp będzie łatwiejszy, szybszy i bardziej komfortowy.

Omawiane rozwiązanie jednak najlepiej sprawdzi się w przypadku specyficznego rodzaju szafek, jakim są szafki narożne. Dostęp do nich bowiem jest zazwyczaj utrudniony, a jej przestrzeń niewystarczająco zagospodarowana. System zintegrowanych ze sobą półek na rolkach umożliwia wygodny dostęp do całej zawartości szafki kuchennej. Specjalne prowadnice umożliwiają ich płynne i ciche wysunięcie.   


Wróć do bloga