Witamy na blogu firmy Inoxa

Jak funkcjonalnie urządzić kawalerkę


Kawalerka do niedawna kojarzona była z absolutnym minimum mieszkaniowym, wybieranym głównie przez studentów i osoby zmuszone do zamieszkania w niej z racji posiadanego budżetu. Obecnie jednak coraz częściej stają się one wyborem singli, a nawet par, które szukają przytulnego i niedrogiego lokum. Wzrost popularności małych mieszkań związany jest również z większą ilością sprytnych rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki temu nawet pokój z aneksem kuchennym może stać się bardzo funkcjonalny.

Rezygnujmy ze ścian

Aby optycznie powiększyć mieszkanie najlepiej zrezygnować ze ścian. Jeśli posiadamy taką możliwość nie odseparowujmy kuchni od salonu. Sztuczną granicą może być barek lub po prostu inny kolor podłogi tak, byśmy mieli psychiczne poczucie, że nie śpimy tam, gdzie gotujemy. Ciekawym rozwiązaniem są również różnego rodzaju parawany. Sprawdzają się szczególnie w wypadkach, gdy w kawalerce mieszka więcej niż jedna osoba. Nie powodują uczucia klaustrofobii, łatwo je przesunąć, a jednocześnie zapewniają prywatność.

Gdzie schować rzeczy

Największym problemem kawalerek jest z reguły zagracenie. Na małym metrażu musimy w końcu pomieścić cały dobytek. Tutaj świetnym rozwiązaniem jest garderoba zabudowana w ścianie. W ten sposób z łatwością ułożymy i powiesimy ubrania oraz schowamy zbędne przedmioty, jak na przykład odkurzacz czy rzeczy osobiste.

A co z kuchnią, która z reguły jest niewielkim elementem kawalerki. Tutaj również możemy wykorzystać podobne rozwiązanie. Na rynku dostępne są niezwykle funkcjonalne kosze do szafek kuchennych oraz wysokie szafy cargo. Umocowane na prowadnicach pozwalają na wysunięcie i wygodny dostęp do całej powierzchni szafki. Kosze są też organizerami, dzięki którym unikniemy bałaganu. Możemy w prosty sposób ukryć w nich urządzenia kuchenne, garnki czy zastawę. Z kolei wysokie szafy to doskonałe miejsce na produkty spożywcze, przetwory czy słoiki. Z kolei w salonie możemy ustawić estetycznie wyglądające kosze wiklinowe oraz różnego rodzaju kartony.

 


Wróć do bloga