Witamy na blogu firmy Inoxa

Jak dobrać kosz cargo do szafki narożnej?


Meble kuchenne powinny wyróżniać się przede wszystkim funkcjonalnością. Powinny ułatwiać nam codzienne wykonywanie czynności w kuchni, oferując przy tym optymalną ilość miejsca do przechowywania wszystkich zgromadzonych przedmiotów i zapewniając wygodny dostęp do nich. Kosze cargo to niewątpliwie jedno z najciekawszych rozwiązań, jakie warto wziąć pod uwagę przy projektowaniu kuchni. Dzięki nim można wykorzystać przestrzeń wewnątrz szafek, do których dostęp jest mocno utrudniony. Najbardziej problematyczne okazują się szafki narożne. Jak dobrać do nich odpowiedni kosz cargo?

W pełni funkcjonalna szafka narożna za sprawą systemu cargo

Kosze cargo są chętnie wybierane w przypadku kuchennych szafek narożnych. Jest to jeden z najlepszych sposobów na przemyślane i funkcjonalne wykorzystanie tzw. ślepych narożników, które są skonstruowane w taki sposób, że dostęp do nich jest mocno ograniczony. Zwykle wyposażone są w jedne wąskie drzwiczki, podczas gdy wnętrze całej szafki jest dość długie. Sama szafka jest więc bardzo pojemna, jednak korzystanie z niej jest bardzo niewygodne. W takich sytuacjach kosz cargo może okazać się pomocny.

Do tego typu szafek są przeznaczone specjalne kosze cargo. Ich konstrukcja jest nieco bardziej skomplikowana niż tradycyjnych szafek cargo, co jednak nie wpływa na wygodę użytkowania. Jest to system współpracujących ze sobą półek na rolkach, które po wysunięciu zapewniają nieograniczony dostęp do całej zawartości półki narożnej — szybko i bez żadnego wysiłku.

Kosze cargo do szafek narożnych występują w kilku wariantach, których dobór zależy nie tylko od specyfiki posiadanych mebli, ale również indywidualnych potrzeb. Mogą mieć formę tradycyjnej karuzeli, która zapewnia dostęp do zawartości poprzez ruch półką wokół własnej osi. W tym przypadku powinny występować dwa skrzydła drzwi, dlatego też ten system jest przeznaczony do szafek narożnych typu L. Kosze nie wychodzą w tym przypadku na zewnątrz, jednak konstrukcja cargo zapewnia dobry dostęp do przedmiotów znajdujących się na półkach.

Kolejną propozycją są kosze COMBI’S o charakterystycznym kształcie fasolki. Są one przeznaczone do zastosowania w szafkach narożnych wpuszczanych, które wyposażone są w jedne drzwi. Ten system cargo zapewnia dostęp do zawartości za sprawą wyjazdu półek na zewnątrz.

Następnym rozwiązaniem są kosze KORNER COMPACT, które także sprawdzą się przy szafkach narożnych wpuszczanych. Zapewniają pełne wysunięcie koszy na zewnątrz, wypełniając przy tym całą dostępną przestrzeń szafki.

 

 


Wróć do bloga