Witamy na blogu firmy Inoxa

Jak dbać o stan techniczny szafek cargo?


Szafki cargo to typ mebli wyposażonych w kosze i półki, które montowane są na specjalnych stelażach umożliwiających wysuwanie ich z wnętrza szafek. Taka budowa umożliwia bezproblemowy dostęp do wszystkich, nawet najgłębiej przechowywanych produktów. Nasi klienci coraz częściej decydują się na szafki cargo ze względu na ich niesamowitą funkcjonalność oraz możliwość lepszego wykorzystania przestrzeni, jaką gwarantują.

 Szafka cargo może być wyposażona w kosz wykonany jedynie z drutu lub taki, który posiada pełne dno zbudowane z tworzywa lub płyty meblowej. Kolejnym istotnym elementem są wytrzymałe prowadnice umożliwiające płynny, miękki ruch wysuwanego kosza nawet przy jego dużym obciążeniu. Niektóre modele dodatkowo są wzbogacone także o wieszaki lub specjalne stelaże na różnego rodzaju drobne elementy wymagające przechowywania.Aby odpowiednio dbać o stan techniczny szafek cargo, należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach, które umożliwią cieszenie się praktycznymi mechanizmami przez wiele lat. Pierwsza z nich dotyczy przestrzegania wagi wkładanych do szafki rzeczy. Dla każdego kosza jest określona górna granica ciężaru. Przekroczenie tej masy i nadmierne przepakowanie szafki może skutkować problemami z wysuwaniem kosza lub wygięciem się któregoś elementu.

Druga zasada to regularna konserwacja szafki. Meble cargo najczęściej wykorzystywane są w kuchni, a przechowywane w nich produkty co jakiś czas mogą się wylać lub wysypać. Dlatego warto systematycznie czyścić szafki, aby ich mechanizm nie został przypadkowo zabrudzony. Zalecamy również dobierać środki czystości używane do porządków w szafkach dopasowane do materiałów, z jakich został wykonany kosz cargo.

Dlaczego warto zdecydować się na szafki cargo?

Za wyborem szafek cargo stoi wiele praktycznych zalet, które doceni każdy członek gospodarstwa domowego. Najważniejsze z nich to:

  • możliwość skutecznego wykorzystania nawet tych fragmentów przestrzeni, które wydają się zbyt wąskie,
  • wygodne przechowywanie różnego rodzaju produktów spożywczych, butelek, słoików,
  • bezpieczne składowanie środków czystości,
  • łatwy dostęp do całej zawartości szafki,
  • umożliwienie komfortowego i szybszego docierania do poszukiwanych produktów.

Wróć do bloga