Dobra organizacja rzeczy w kuchni kluczem do sukcesu 

Z czasem rzeczy w naszej kuchni przybywa. Kupujemy coraz to nowe przyprawy, noże, zastawę, kubki i inne drobne przedmioty, które zajmują coraz więcej przestrzeni. Niestety szafki kuchenne nie są z gumy i nie rozciągają się w miarę przyrostu nowych przyborów kuchennych. Jak sobie z tym poradzić? Zamiast zastawiać blaty kuchenne i zawieszać dodatkowe półki, lepiej pomyśleć, jak zorganizować przestrzeń, którą już mamy. W głowie się nie mieści, ile miejsca tracimy przez złą organizację!

Stopniowo, codziennie przeglądaj jedną szafkę lub szufladę kuchenną i ją sprzątaj. Dzięki takiej regularności, nie będzie potrzeby poświęcania całego dnia na zaprowadzenie porządku!

Przegląd rzeczy i zaprowadzenie porządku

Zacznij od przeglądu. Wszystkie zbędne, nieużywane rzeczy oddaj komuś innemu. Zwróć też uwagę na przedmioty o nietypowych kształtach i wymiarach, bo to one zabierają najwięcej miejsca. Dobrym sposobem na niewymiarowe rzeczy są specjalne systemy przechowywania. Szafki typu cargo są dobrym rozwiązaniem na takie przedmioty. Bardzo wygodnie można przechowywać w nich butelki, słoiki i środki czystości.
Kolejnym krokiem jest oddzielenie rzeczy, z których korzystasz bardzo często – powinny być umieszczone w łatwo dostępnych miejscach, np. w szufladach tuż pod blatem. Oddziel również rzeczy, z których korzystasz okazjonalnie (np. maszynka do mielenia mięsa), idealnym dla nich miejscem są najwyższe półki w szafkach.

Inne triki na dobrą organizację przestrzeni kuchennej:

• korzystaj z pojemników na kawę i herbatę
• kup organizer na przyprawy – sprawi, że paczuszki przypraw nie będą się wywracać, a przyprawy nie będą się rozsypywać, otwarte paczki warto zabezpieczyć specjalnymi zapinkami
• korzystaj z organizerów na sypką żywność – kasze, ryże, makarony, mąki, cukier czy płatki owsiane o wiele bezpieczniej jest przechowywać w pojemnikach lub pudełkach, dzięki czemu będą dłużej świeże, a w naszej kuchni zapanuje porządek
• spraw sobie plastikowe pojemniki na żywność do lodówki, w których będziesz trzymać między innymi warzywa i owoce

Pamiętaj, że porządek w kuchni jest w zasięgu ręki. Dobrze dobrane szafki kuchenne pomogą nam go zachować. Współczesne systemy przechowywania, które cechuje duża funkcjonalność, sprawią, że każdy przedmiot znajdzie właściwe miejsce.

 

Napisane przez

Brak komentarzy Yet.

Zostaw komentarz

Komentarz