Witamy na blogu firmy Inoxa

Dobra organizacja rzeczy w kuchni kluczem do sukcesu


Z czasem rzeczy w naszej kuchni przybywa. Kupujemy coraz to nowe przyprawy, noże, zastawę, kubki i inne drobne przedmioty, które zajmują coraz więcej przestrzeni. Niestety szafki kuchenne nie są z gumy i nie rozciągają się w miarę przyrostu nowych przyborów kuchennych. Jak sobie z tym poradzić? Zamiast zastawiać blaty kuchenne i zawieszać dodatkowe półki, lepiej pomyśleć, jak zorganizować przestrzeń, którą już mamy. W głowie się nie mieści, ile miejsca tracimy przez złą organizację!


Stopniowo, codziennie przeglądaj jedną szafkę lub szufladę kuchenną i ją sprzątaj. Dzięki takiej regularności, nie będzie potrzeby poświęcania całego dnia na zaprowadzenie porządku!


Przegląd rzeczy i zaprowadzenie porządku


Zacznij od przeglądu. Wszystkie zbędne, nieużywane rzeczy oddaj komuś innemu. Zwróć też uwagę na przedmioty o nietypowych kształtach i wymiarach, bo to one zabierają najwięcej miejsca. Dobrym sposobem na niewymiarowe rzeczy są specjalne systemy przechowywania. Szafki typu cargo są dobrym rozwiązaniem na takie przedmioty. Bardzo wygodnie można przechowywać w nich butelki, słoiki i środki czystości. 
Kolejnym krokiem jest oddzielenie rzeczy, z których korzystasz bardzo często – powinny być umieszczone w łatwo dostępnych miejscach, np. w szufladach tuż pod blatem. Oddziel również rzeczy, z których korzystasz okazjonalnie (np. maszynka do mielenia mięsa), idealnym dla nich miejscem są najwyższe półki w szafkach.


Inne triki na dobrą organizację przestrzeni kuchennej:


• korzystaj z pojemników na kawę i herbatę
• kup organizer na przyprawy – sprawi, że paczuszki przypraw nie będą się wywracać, a przyprawy nie będą się rozsypywać, otwarte paczki warto zabezpieczyć specjalnymi zapinkami
• korzystaj z organizerów na sypką żywność – kasze, ryże, makarony, mąki, cukier czy płatki owsiane o wiele bezpieczniej jest przechowywać w pojemnikach lub pudełkach, dzięki czemu będą dłużej świeże, a w naszej kuchni zapanuje porządek
• spraw sobie plastikowe pojemniki na żywność do lodówki, w których będziesz trzymać między innymi warzywa i owoce


Pamiętaj, że porządek w kuchni jest w zasięgu ręki. Dobrze dobrane szafki kuchenne pomogą nam go zachować. Współczesne systemy przechowywania, które cechuje duża funkcjonalność, sprawią, że każdy przedmiot znajdzie właściwe miejsce.


Wróć do bloga