Witamy na blogu firmy Inoxa

Czego nie wolno przechowywać w szafkach cargo?


Szafy cargo to bardzo funkcjonalne rozwiązanie w zakresie organizacji przestrzeni kuchennej. To “sprytne” rozwiązanie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni szaf kuchennych. Można w nich porządkować i przechowywać akcesoria, przyrządy i produkty, mając do całej zawartości nieograniczony dostęp

Szafki cargo występują w różnych wariantach, ale z zasady przystosowane są do tego, aby gromadzić w nich praktycznie wszystkie rzeczy kuchenne. Czy jest coś, czego nie wolno przechowywać w szafkach cargo?

Pamiętaj o maksymalnym obciążeniu półek

Kluczową kwestią, o której należy pamiętać przy eksploatacji szafek cargo, jest maksymalne obciążenie. Jeśli przekroczymy zalecaną wartość maksymalnego obciążenia danej szafki, możemy narazić ją na uszkodzenie.

Użytkowników najczęściej interesuje maksymalne obciążenie na półkę, a może być ono różne w zależności od typu szafek cargo, na jakie się zdecydujemy. Średnio jest to ok. 10-20 kg. Taka wartość jest wystarczająca, aby bezpiecznie i wygodnie umieścić w szafkach podstawowe produkty czy akcesoria kuchenne. Oczywiście dostępne są też rozwiązania pozwalające na znacznie większe obciążenie. Aby móc bez obaw korzystać z szafek cargo, warto już na etapie projektowania zastanowić się, jakie przedmioty będziemy w nich przechowywać.

Szafki cargo dla maksymalnej wygody użytkowania kuchni

Szafki cargo są projektowane i tworzone w jednym celu — aby maksymalnie ułatwić ci korzystanie z mebli kuchennych. Dzięki nim będziesz mieć pełny wgląd i dostęp do wszystkich przedmiotów znajdujących się w szafce. Zapewniają więc wygodę i swobodę. Jeśli będziesz korzystać z nich zgodnie z zaleceniami producenta i nie przekroczysz zalecanego maksymalnego obciążenia, z powodzeniem możesz je wykorzystywać do przechowywania wszelkich przedmiotów, jakie tylko posiadasz w swojej kuchni. Pod tym względem nie ma większych ograniczeń.

Usztywnione korpusy, półki z pełnym dnem z płyty, system cichego domykania, wysuw 90% lub pełny, wysokiej jakości prowadnice — to tylko niektóre rozwiązania zapewniane przez szafki cargo. Ich dobór w dużej mierze zależy od twoich potrzeb i oczekiwań.

 


Wróć do bloga