Witamy na blogu firmy Inoxa

Aranżacja szafek cargo


Szafki cargo są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Oferują sporo miejsca do przechowywania różnych produktów, jednocześnie dają do nich wygodny dostęp. Wiele osób twierdzi jednak, że wysunięte wyglądają bardzo nieprzytulnie, a kuchnia traci swój domowy urok. To nieprawda! Szafki cargo możemy zaaranżować według własnych upodobań.

Styl szafek

Osoba, która często otwiera szafę cargo i chce, aby pasowała ona do stylu kuchni, zawsze może zaaranżować ją tak, jak aby całkowicie spełniała jej wymagania. Właściciele kuchni w stylu rustykalnym, tradycyjnym czy wiejskim czasami decydują się na wyłożenie koszy kargo ozdobnymi tkaninami. Pokrowce przywodzą na myśl serwety i bieżniki, które kiedyś układano na blatach w spiżarniach, a same kosze – ozdobne koszyki piknikowe. Część osób do koszy cargo wstawia ozdobne pudełka i dopiero w nich grupuje poszczególne przedmioty. Jeszcze inni kupują ozdobne pojemniki na artykuły spożywcze przechowywane w szafie cargo, aby po jej otwarciu całość robiła wrażenie dobrze przemyślanej kompozycji, a nie praktycznego magazynu na żywność.

Bez zbędnych ozdób

Dla większości osób szafki cargo wyglądają jednak świetnie w swojej podstawowej formie. Druciane kosze są być może nieco surowe, jednak przez to idealnie komponują się z kuchniami nowoczesnymi i skandynawskimi. Przechowywanie produktów w nich jest po prostu praktyczne. Podczas porządków wystarczy przetrzeć kosze mokrą ściereczką i wstawić produkty na swoje miejsca. Jeśli chodzi o dna koszy, właściciele szafek cargo dzielą się na dwie grupy: zwolenników koszy w całości drucianych i tych, co wolą pełne dno. Ci drudzy uważają, że dzięki pełnemu dnu do kosza można wsadzać nawet niewielkie produkty, które  nich nie wypadną. Ci pierwsi z kolei twierdzą, że w koszu drucianym nie zbiera się brud i o wiele łatwiej się je czyści. Zdecydowana większość użytkowników szafek cargo uważa jednak, że ich urok tkwi w prostocie i nie ma potrzeby dodatkowej aranżacji szafek, zwłaszcza że przez większość czasu i tak są one zamknięte.


Wróć do bloga