Witamy na blogu firmy Inoxa

Jaka pojemność kosza na odpadki jest najbardziej optymalna dla gospodarstwa domowego?


Planując urządzenie kuchni, warto się zastanowić nad rzeczą, która może nie od razu przychodzi do głowy, a mianowicie wyborem odpowiedniego kosza na śmieci. Co to znaczy odpowiedni? Po pierwsze, musi on mieć właściwą pojemność, dostosowaną do potrzeb danej rodziny. Po drugie, trzeba pamiętać o tym, że istnieje dziś konieczność segregacji śmieci. Podpowiadamy, jak wybrać optymalny kosz na śmieci do domu.
Czytaj dalej


Szafka cargo od środka. Jak właściwie rozkładać naczynia i zapasy?


Właściwa organizacja kuchni to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniej ilości szafek oraz ich umiejscowienia. Konieczne będzie również zadbanie o to, by ich wnętrze odpowiadało potrzebom użytkownika i pozwalało na wygodne rozmieszczenie wszystkich potrzebnych przedmiotów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie praktycznych i trwałych szafek cargo dostępnych w różnych wariantach i rozmiarach. Przekonajmy się, na jakiej zasadzie działają i sprawdźmy, jak najwygodniej je zagospodarować.
Czytaj dalej


Skąd wzięła się moda na szafki cargo?


Szafki cargo to wysuwany system z półkami i koszami, który zapewnia bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów. Coraz częściej stanowią istotny element wyposażenia nowoczesnych mebli kuchennych. Skąd się wzięła moda na szafki cargo? Dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?
Czytaj dalej


Co do czego, czyli najczęstsze błędy popełniane przy segregacji odpadów


Segregowanie odpadów teoretycznie jest proste — jest 5 głównych frakcji odpadów (papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, odpady biodegradowalne, odpady zmieszane), które należy wyrzucać do oddzielnych pojemników oznaczonych konkretnym kolorem. W praktyce jednak śmieci niejednokrotnie są segregowane nieprawidłowo. Jakie błędy popełniane są najczęściej?
Czytaj dalej


Jak zorganizować domową spiżarnię? Porady i sugestie


Spiżarnia to niezwykle praktyczna i przydatna przestrzeń w każdym domu. Można w niej przechowywać nie tylko produkty spożywcze, ale również sprzęty kuchenne czy akcesoria. Przydaje się przede wszystkim miłośnikom domowych przetworów. Uważasz, że twoje mieszkanie lub dom są za małe, aby wygenerować dodatkowe miejsce na zorganizowanie spiżarni? Poznaj kilka ciekawych rozwiązań, które mogą ci w tym pomóc.
Czytaj dalej


Cargo w dużej kuchni. Dlaczego to ma sens?


Kuchnia nazywana jest sercem domu, bo tutaj szykujemy i spożywamy posiłki oraz wypiekamy ciasta. Wnętrze musi być bardzo wygodne, żeby praca sprawiała przyjemność. Taki komfort zapewniają meble robione na zamówienie.
Czytaj dalej